Archiv roku 2020

07.08.2020

Letní soustředění v Jizerkách. Máme za sebou první prázdninové soustředění, které v rámci SCD a SCM podkrkonošské oblasti připravil Láďa Hrubý. Týden od 27.července do 2.srpna jsme bydleli v Horním Maxově v Penzionu pod Severákem a běhali v jeho okolí na mapách Nová Ves, Slovanka, Břízky a Bramberk. Různé tréninky byly zaměřeny na rozvoj potřebných dovedností pro úspěch v orientačním běhu – rychlost, čtení mapy a vrstevnic, azimuty, určování vzdáleností a další. Večer pak trocha teorie.

My jsme zde byli pouze první čtyři dny, ve čtvrtek po odpoledním tréninku jsme museli jet domů. Po pravdě řečeno, nikomu z nás se domů nechtělo. Krásné počasí, bezva terény, super ubytování a výborné jídlo. Prostě TOP soustředění. Láďo děkujeme. Fotky ze soustředění jsou ve fotogalerii. ...Jiřka

26.07.2020

Tady je nová podzimní termínovka od Jardy. Snad už nenastanou žádné změny.

27.06.2020

Tady jsou výsledky Plže po 3.kole a další termíny jsou doplněny na stránce Plže.  ..Čenda

26.06.2020

3.závod Podkrkonošské ligy žactva uspořádalo Sportcentrum Jičín v areálu pevných kontrol v Lázních Bělohrad v úterý 23.června. Běhalo se na mapě BAŽANTNICE (1:7500), která zobrazovala rovinatý terén na území přírodní památky Bělohradská bažantnice. Tratě byly připraveny pro žákovské kategorie a pro doprovod trať P- příchozí. Vzhledem k tomu, že to byl poslední závod před prázdninami, zajistili pořadatelé pro děti občerstvení. Výbornou šunkovou klobásu opečenou na grilu.

Od nás zde tentokrát závodily pouze mladší děti, dorost byl na tréninku na Svaté Kateřině. Žáci byli tentokrát úspěšní, Míša vyhrál kategorii H12 a Dany byl v H10 druhý. Výsledky najdete v ORISu a fota zde. ...Jiřka

19.06.2020

2.závod Podkrkonošské ligy žactva pořádal 16.června OOS TJ Spartak Vrchlabí, centrum bylo u kapličky sv. Kříže nad Černým Dolem. Běhalo se na mapě U KAPLIČEK v horském, drsném, ale krásném terénu. Moc pěkné závody umocnilo příjemné počasí, právě vhodné na běhání. Tratě nebyly příliš dlouhé, ale bylo hodně kontrol a záludností, což závodníky baví.

Z výsledků: Závod se nejlépe podařil Danovi P. v H10, který obsadil druhé místo. Velmi dobře běžel Standa v P6, který skončil na 5.místě. Výsledky ostatních najdete tady a fota jsou ve fotogalerii. ...Jiřka

14.06.2020

1. závod Podkrkonošské ligy žactva se běžel v úterý 9.června. Díky opatřením z důvodu pandemie Covid 19 to byl pro většinu účastníků i první závod sezóny OB 2020. Pořadatelé z TJ Jiskra Hořice pozvali závodníky do lesa u obce Velký Vřešťov na mapu  VŘEŠŤOVSKÝ CHLUM – CIKÁNSKÁ ŠPICE (1:10000). Závody byly pořádány v souladu se stávajícími opatřeními, jako např. starty ve vlnách dle klubů, nebyl vymezen prostor shromaždiště, na start se chodilo přímo z aut apod.  V žákovských kategoriích běželo 110 dětí. Ty pak doplnilo 67 závodníků v doplňkových kategoriích P4D (18), P4H (22), P6 (9) a 18 závodníků běželo náročnou tréninkovou trať.

Závodily zde i naše děti. A jak? Maruška P. obsadila v kategorii D14 8.místo. Kategorii H10 skončil Dany P. 4.místo, Míša P. skončil v H12 na 8.místě. Ostatní ze skupiny nám již povyrostli do dorostu, a tak běželi tréninkovou trať. A výsledky -  Tomáš T. 2.místo, Standa N. 3.místo, Filip F. 5.místo , Matěj Ch. 8.místo a Maty P. obsadil 12.místo.

Stránka závodu s výsledky je v ORISu. Fota jsou zde. ...Jiřka

13.06.2020

Individuální trénink. Ani v době pandemie Covid 19 jsme nezaháleli, i když byly všechny závody zrušeny a chyběla tak ta správná motivace. Březen byl postaven čistě na individuálních pohybových aktivitách. V dubnu jsme začali jezdit společně na  mapové tréninky a v květnu jsme ještě přidali společné běžecké tréninky.

Na mapové tréninky jsme využívali databázi postavených mapových tréninků v podkrkonošské oblasti včetně rezervačního systému, který zajistil omezený počet trénujících ve stejném prostoru. Fungovalo to bezvadně. Dík za nápad, jeho realizaci i stavitelům za širokou nabídku různých typů tréninků.

My jsme ve skupině zavedli sdílenou tabulku pod názvem „Moje sportovní aktivity v rámci individuální přípravy“, která dávala možnost  vidět mě, trenérovi, co děti dělají. A hlavně to bylo motivační pro ně samotné, když viděli, co dělají ostatní. Děti sem zapisovaly různé aktivity – běh, mapa, kolo, cvičení a i výlety. Každý měsíc byl na konci vyhodnocen a zjištěné objemy byly až překvapující. Např. přes 700 km na kole a více jak 170 km běhu a pod..

Pár fotografii je zde. ...Jiřka

22.04.2020

OB trénink v okolí - komu by se v době koronavirové zastesklo po orienťáku, tak navštivte tuto stránku. Připravili šikulové Vikus, Kuba ,Láďa. Jsou tam roznešený tréninky na různých mapách. Stačí si zaregistrovat čas, aby jste se nehromadili. Stáhnout mapu a hurá na to. Jsem rád, že tam jsou i bezpečné vzdálenosti, takže to můžu i já otestovat:) Zejtra jdu na to. Sportu zdar!  čus virus  ..Čenda

28.03.2020

Jarní soustředění. Plánované jarní soustředění SCD na víkend 13. - 15.března bylo z důvodu vyhlášené karantény zrušeno. My jsme využili možnosti volného pohybu na venkovních sportovištích ve skupině do třiceti osob a absolvovali tři z připravených tréninků. V pátek jsme jeli na Češovské valy, kde byla připravena švýcárna. V sobotu na Unětických loukách to byly vrstevnice a neděli na Kamensko sever koridory. Fota a videa jsou ZDE. ...Jiřka

24.02.2020

Tady je nová termínovka na jaro, léto ..Jarda

11.02.2020

Zimní soustředění. Jarní prázdniny, které děti z Nové Paky měly v prvním únorovém týdnu, jsme využili na již tradiční zimní soustředění. Na chatu SK LOB jsme přijeli v pátek 31.1. a čekalo nás sedm dní na lyžích. Počasí bylo takové nahoru dolů – zataženo, mlha, bílá tma, vítr, déšť, sněžení – no prostě od všeho trochu. I když sněhu bylo méně než obvykle, lyžařské podmínky byly dobré, a tak si to děti užily. Jen výlet jsme tentokrát museli vynechat. Na chatě jsme pak přidali něco z přípravy na orientační běh a další aktivity. Fota jsou ZDE.

Ráda bych touto cestou poděkovala Nadě Choutkové, která nám sebou navařila výbornou svíčkovou a hlavně Ivetě Machové za pomoc na chatě. DÍKY. Už se těšíme na příští rok. ...Jiřka