Archiv roku 2012

23.10.2012

Tady je pár fotek z dřevěné brigády od Páďi + něco málo ode mně. ... Čenda

13.10.2012

Příští víkend je na horách brigoška na dřevo..udělejte si čas. No a pak tu mám spousty fotek. Takže aktuálně z bourací brigády mého baráčku...pak tu mám takovou všehochuť jak šek rok 2012. No dnes mě Móňa dokopala,že by ráda viděla fotky z Broumovek, kde jsme byli před rokem. Jinak dneska se běžel kraják v Petříkovicích za Trutnovem (SHK) a máme vítězství z H21C i D21C ...Taďas a Moňa Šmi porazila o sekundu Móňu Píšovku...tady je stránka závodu. ... Čenda

26.09.2012

V září jsme byli na dovolené Kotykovi a Nováci na řeckém ostrově Karpathos. Tady je pro inspiraci pár fotek. ... Karel

26.09.2012

Jinak když už jsem v tom psaní, tak v pátek a v sobotu je MČR klasika na Kosti...bez hřebů! Tady je stránka závodu. No pak tu mám, kdyby nádodou ještě někdo neznal, pár užitečných OB odkazů. Třeba databáze výsledků, šikovná aplikace, kde si najdete své jméno a vyjedou vám výsledky z celé sezóny. Nebo zakreslování postupů, kde si můžete zakreslit své postupy a porovnat s ostatními. Spustit animace atd. Znát by jste měli taky mapový archív, kde najdete náhledy všech OB map, nebo si třeba zadáte Zdeněk Novák a uvidíte kolik jsem toho za ta léta už uďál:) . Hodnocení krajáků, tam se toho sice moc neděje, ale zase se dozvíte, že stavitel našeho krajáku měl podobné tratě H21A a H21C což je pro někoho dost šokující. Komentátor zase selhal, protože nenahlásil, že se v lese kácí. Ranking vám za se napoví jak se nám vede v celoročním žebříčku...muži a ženy. a NPA. Zde je pak ještě průběžný ranking. No a samozřejmě Béďa, kde si přečtete vše o OB , MČR ...a o všem co jsem já línej napsat sem. Jinak všechny tyto odlazy budou na našich nových stránkách na kterých Ydenek určitě intenzivně pracuje..že? ... Čenda

22.09.2012

V Sobotu 22.září jsme pořádáli 11.závod Východočeského poháru v Bukovině u Pecky. Tady je společné foto.
Krajak 2012

20.09.2012

Pro pořádající.tady je rozpis co kdo bude dělat

04.09.2012

Na boudě máme nové okna .. a tady jsou z brigády nějaké fotky + něco ještě z natěračské brigošky v červenci. ... Čenda

22.08.2012

3 etapy na Bradech..po dlouhé době jsme vyjeli zase ve větším počtu na závody. V sobotu se běžely dvě krátké tratě cca na 40min. Ráno se šlo přímo na Bradech hlavně v jižní stráni Přivýšiny, kde je spousta děr a lomečků v zeleném,což je supr terén. Odpolední etapa byla v zadní části u Prachova v už odrostlém hustníku. Tam je to mapově taky fajn. Nedělní etapa byla opět na Bradech v severní části a ometli jsme i vršek Přivýšiny.Tratě všech etap se mi líbily,až teda na pár vyloženě jednoduchých postupů, kde jdete kolmo do kopce a kontrola je navíc vidět na kilometr daleko. Jinak to ale byly pěkný závody a po těch 2měsících válení, jsem si to rád a natěšenej zaběh. No a jak jsme dopadli. Dařilo se Jardovi v H60 2.místo, Karel 7.místo. Zuzka v D21A 3.místo, Móňa Bejrová 12, Móňa Šmi. 22. Taďas běhal v elitě taky slušně 9.místo. Filips 19, Já 30 a Marťan 34.místem uzavřel startovní pole. Jiřka v D55 6.místo. Jana 14. No a Mates v H10F 10.místo. Tady je pár fotek a stránka závodu.... Čenda

19.07.2012

WMOC 2012 Bad Harzburg Německo - V termínu 30.6 až 7.7 se konalo v lázeňském městečku Bad Harzburk mistrovství světa veteránů v orientačním běhu. V sobotu jsme dojeli do centra v sestavě Já(H-60) s Janou(D-55), Jarda Kalibán(H-60), z Vrchlabí Jarda Farář(H-60) a v Ústí nad Labem jsme nabrali Frantu Novotného(H-70) s dcerou Adélkou(D-40). Cestou jsme se stavili v krásném městečku Wernigerode. Po postavení tábora jsme se šli podívat na trénink do městečka. V noci přišla super bouřka s dost dobrým lijákem, ale stan s plachtou vydržel, jen mě to opláchlo hlavu se spacákem. Neděle, pěkné počasí a centrum kvalifikace sprintu v lázeňském parku Bad Harzburku. Závod se běžel v lázeňské části města s parky. Dost dobrý a rychlý. Pondělí- finále sprintu v 15 km vzdáleném Goslaru. Nejprve turistika z parkoviště do centra u zámku. Městečko nádherné, mapa dost dobrá s mezerami v některých částech a neregulerní pastičky vytvořené pořadateli. Během závodu začalo pršet a tak jsme koukali po doběhu všech odjet. Výsledky jsou na stránkách závodu. Sláva úterý, den volna, tak se šetříme a jedeme na trénink Longu. 1,5 hoďky běháme po lese, očucháváme styl mapování ..no žádnej zázrak. Při cestě zpátky zastavujeme na parkovišti a jdeme tůrku okolo jezera a dost nás děsí spousta mrtvého lesa v ohromných rozlohách okolo. Pár hektarů bych nad boudou bral, to by se těžilo. Po návratu se vrháme na pivo, máme toho dost...odpočinek. Středa - den první kvalifikace. Po kombinaci s dopravou se dostáváme na schromko. Kvalita ..no asi bych je za to zabil. Mapa ..polovina fádní terén a polovina super, zaplať pánbůh jsme do té pěkné části čuchli, ale všichni to štěstí neměli . Některé části byly hnusně podrostlé. A je tu čtvrtek - druhá kvalifikace byla dost daleko, V pokynech: terén po těžbě, jámy, jezera. Skutečnost však byla jinná. Byl to běžák s očekáváním, kdy už konečně bude ten pěknej terén a ten se nekonal. Spousta podrostu, brajgl a názor, že by jsme se na tom báli pořádat kraják. V pátek byl den volna, ale přece se nebudeme flákat. Jedeme na výchozí parkoviště a jdeme asi 8 km tam a zase zpátky na nejvyšší vrchol pohoří Harz – Brocken-1141m. Souběžná železnice části cesty je asi dobrým zpestřením pro turisty, ale příroda dostane zabrat. Pěkný výlet. Na sobotní finále přijíždíme do ohromného lomu, kde se parkuje a na okraji je centrum. Terén různý, lepší část s kameny opět dál od centra, zbytek podrostlý nic moc terén a doběh přes 2 kontroly dost debilní. Centrum fakt nic moc, ale tak je to za náma. Jarda běžel áčko. Večerní vyhlášení s povedeným ohňostrojem a  hudbou, byl dost dobrý závěr mistrovství. Ráno jsme se sbalili a v pohodě dojeli domů. Nějaké mistrovství jsme již běželi, ale toto bylo kvalitativně zatím na bezkonkurenčně nejnižší úrovni. Za rok se mistrovství světa veteránů běží v horských střediscích Itálie, tak se snad zase vrátíme do kvality. Tady jsou fotky. .... Karel

22.05.2012

Dnes jsme pořádali Ligu PLŽ ..tady jsou výsledky (.txt) - mezičasy (.txt) a oddílové výsledky. ... Čenda

14.05.2012

O víkendu 12. – 13. května začal prvními dvěma koly Český pohár v OB a žebříček A 2012. Součastně to bylo  3. a 4. kolo  žebříčku    B-Čechy.  Pořadatelé z OK Lokomotiva Pardubice připravili centrum závodu na louku u Horního rybníka v Nasavrkách.
V sobotu 12.5. se běžela klasická trať na mapě PLESNÝ 2012 (pro kategorie DH 16-35 v měřítku 1:15000 a pro ostatní 1:10000). Terén byl rovinatý, střídaly se zde hustníky s čistým lesem. Bylo zde velké množství vodotečí a sen tam kámen. Po pátečních vedrech závodníci bojovali také s vlhkem a chladem. No prostě zmrzlí muži silně zapracovali.
V neděli 13.5. se běžela krátká trať na mapě NASAVRKY ( 1:10000). Mapy obou závodů se z větší části překrývaly, takže terén nedělního závodu byl obdobný. Jen více svítilo sluníčko a trošku ohřívalo velice studený vzduch. Výsledky naleznete zde. ... Jiřka

07.05.2012

O víkendu 3. – 4. května pozvali pořadatelé ze Slavie Hradec Králové závodníky z celých Čech do Chvalče. Oba závody se běžely na mapě CHVALEČSKÝ LES (1:15000, 1:10000 ), kde se našly snad všechny druhy terénů – pískovcové srázky,  kameny,  dobře průběžný les  a naopak porost s velmi těžkou průběžností díky ležící prořezávce, paseky a pastviny.
V sobotu 3.5. se za velmi pěkného a teplého počasí běžela klasika. Tratě byly dlouhé a fyzicky náročné, takže v řadě kategorií neodpovídaly směrným časům pro klasiku. V neděli 4.5. se běžela krátká trať. Po nočním dešti se ochladilo, ale přes den nepršelo a občas se ukázalo i sluníčko. Terén však byl po nočním dešti velice kluzký a nepříjemné byly i hustníky plné prořezaných stromků. ... Jiřka

07.05.2012

Já ještě dodám pochvalu za nedělní krátkou trať. Orienťácká lahůdka. Moc pěkný. Tady jsou mapky H21A klasika a krátká. ... Čenda

04.05.2012

aktualizace! první Áčka ve Chvalči. Zítra je klasika v neděli krátká. Tady je stránka závodu. Jinak na závody sice moc nejezdíme, ale uplně se neflákáme. Nejdřív jsme se posilnili prasátkem (fota) a minulý týden jsme tvrdě trénovali s Pardubákama na Ostaši a okolí. Za 4 dny jsme zvládli proběhat Ostaš , Broumovské stěny a Ádr. (fotky) . Zejtra to zúročíme:) ... Čenda