Novinky

11.06.2024   

Mistrovství ČR 2024 na krátké trati se běželo o víkendu 8.- 9.června u obce Pastuchovice

v prostoru Přírodního parku Hoprní Střela. Náhorní plošina v nadmořské výšce 480 - 608 m n.m. byla plná velkých žulových balvanů, místy byla i menší skalní města. Smíšený les byl dobře průběžný s větším množstvím komunikací. Sobotní kvalifikace se běžela na Poustky24k. Boje o postup na nedělní finále byly poměrně vyrovnané. I naši tři zástupci - Maruška ( D18C ), Matěj ( H20A ) a Standa ( H20B ) - všichni obsadili ve svých  skupinách 24.místo. Matěj i Standa si tímto místem vyběhli finálovou skupinu B a Marušku to zařadilo do finále C. Zde Matěj obsadil 14.místo a Standa 24.místo. Maruška skončila ve finále C na 11.místě.

Pro mistrovské tituly v hlavních kategoriích si doběhli Denisa Kosová a Tomáš Křivda.

A ZDE je několik fotografií od pořadatelů. Tady jsou výsledky kvalifikace a tady je finále.....Jiřka

06.06.2024   

Podkorkonošská liga žactva 2024. 2.kolo bylo v naší režii. Závodníky jsme pozvali 4.června do Pusté Proseče na mapu ZÁMEČÁK. Pěkné počasí a dobré zkušenosti z našich závodů přilákalo téměř 180 závodníků - 86 dětí, 35 dorostenců+juniorů a zbytek byli dospělí, kteří využili závod k tréninku. Zajímavé tratě pro ně připravil Matěj Ch. Poděkování patři všem našim členům, kteří se podíleli na zajištění tohoto závodu. Celkové výsledky jsou ZDE. Pár fotek najdete ZDE. ...Jiřka

05.06.2024   

3 závody žebříčku B-Čechy. Lokomotiva Pardubice uspořádala o prvním červnovém víkendu hned tři závody žebříčku B-Čechy pro více než 1500 běžců. Prvním závodem byl sprint, který jsme za deštivého počasí běželi ve Chvaleticích na mapě CHVALETICE (1:4000) na sídlišti a sport.areálech. Pro zatraktivnění závodu byly použity umělé překážky. Nejlépe zaběhl Standa, který v H20B obsadil 3.místo. 

Na odpolední krátkou trať jsme se přesunuli do nedalekých Zdechovic. Naštěstí se počasí umoudřilo a vykouklo i sluníčko. Běželi jsme na mapě KATOVNA (1:10000) ve smíšeném lese s těžkou podložkou, občas byla hodně vysoká tráva, takže později startující už měli vyšlapané cestičky. Nejvíce se v lese dařilo Jardovi (H70B), který vyhrál. Na 2.místě doběhla Eva (D65B) a na 3.místě Filips (H40B). 

Nedělní závod na klasické trati měl stejné shromaždiště, jako na sobotní krátkou trať. Čekal na nás opět terén s těžší podložkou, občasným podrostem, bažinkami a kameny. A taky se v lese dalo najít dost hub. Závod se povedl Standovi, který v H20B obsadil 3.místo. 

Výsledky ze závodů jsou v ORISu: sprint, krátká trať, klasika. Fotky od pořadatelů ze sprintu: Zuzka, Jarda, Juli s Jirkou, Iveta. A pár fotek od Jiřky je na Zoneramě. ...Monika W.

 

27.05.2024   

Mistrovství Východočeské oblasti na krátké trati které bylo i 10.kolo Východočeského poháru,se běželo 25.května.

Pořadatelé z TJ Sokol Žamberk pozvali závodníky do sportovního areálu Studené. Protože to bylo z Nové Paky poměrně daleko, byl zájem ze strany členů našeho klubu oproti minulým závodům malý. I předpověď počasí nebyla nikterak lákavá, a tak nás jelo pouze šest. Běhalo se na mapě Studené III. Závodníky čekal podhorský členitý les s hustší sítí cest. Va mapě bylo velké množství rozptýlených menších hustníčků. A jak to vše dopadlo? Počasí bylo i tentokrát k závodníkům přívětivé, kromě krátké odpolední přepršky. Pěkné a náročné tratě byly pro závodníky výzvou. Pořadatelé se postarali o skvělé zázemí včetně bohatého občerstvení. No prostě super závody.

I kyž nás bylo pouze šest, přivezli jsme dva tituly mistra Východočeské oblasti  První místo obsadil Matěj Ch. v H20C a Jiřka K. v D70C. BLAHOPŘEJEME. Ostatní výsledky jsou v Orisu a pár fotek je ZDE   ..Jiřka    

 

19.05.2024   

9. kolo Východočeského poháru uspořádal v sobotu 18.května Sokol Horní Jelení jako svůj první závod za pomoci pardubických orienťáků. Centrum závodu bylo v hezkém rekreačním středisku Tramtáryje u Horního Jelení, odkud bylo blízko na start i z cíle. Za příjemného počasí s občasnou sprškou jsme běželi krátkou trať na mapě TRAMTÁRYJE 1:10 000 v rovinatém terénu se spoustou vodotečí, bažinek a různých porostů. A také bylo dost nových cest a světlin po nedávné těžbě dřeva, ne všechny v mapě byly. Mapa byla relativně malá, takže bylo v lese hodně kontrol a celkem mumraj, pokud se tedy někdo vyloženě nevydal prozkoumávat prostory na jednom z krajů mapy, kde nebylo ani živáčka. 

Nejlépe z nás běžely Iva (D45D) a Iveta (D55C), které obsadily 3.místa. Výsledky jsou v ORISu. A fotky od pořadatelů (fotogalerie je obsáhlá, tak si projděte fotky před i za odkazy, někteří mají těch fotek hned několik): Novákovi, ZuzkaDan, Jirka s Tedíkem, Juli1, Juli2, Jarda ...Monika W.

09.05.2024   

8.kolo Východočeského poháru 2024. Sváteční středa 8.května 2024 byla opět plná závodů v orientačním běhu. My jsme závodili na Vyhlídce, kde pořadatelé z OB Vamberk a OB DDM Kostelec nad Orlicí připravili závod na krátké trati. Stejnojmenná mapa zobrazovala zvlněný podhorský lterén s hustou sítí komunikací a vegetací s různou průběžností. Dle vyjádření závodníků byly některé kontroly postaveny na náhodu. Největší štěstí měly Ivana K. (D45D) a Jiřka K. (D70C), které obsadily první místa. Dařilo se i Evě H. (D65C) a Zdenkovi Z. (H45C) - jim patřila 3.místa. Další výsledky jsou v ORISU.....Jiřka

 
07.05.2024   

Mistrovství Východočeské oblasti na klasické trati pořádal oddíl Slavia Hradec Králové v sobotu 4.května kousek za Hradcem, s centrem u restaurace Koliba. Čekal nás typický hradecký terén - rovinatý, s různorodými porosty a spoustou cest - a tím pádem také dlouhé tratě na mapě KOLIBA (1:10 000 a 1:15 000). Z našeho oddílu nás startovalo pouze 9, nejlépe se dařilo Jardovi, který vyhrál H70C, na 3.místech se umístily Móňa P. (D40C), Eva (D65C) a Jiřka (D70C). Další výsledky jsou v ORISu. Fotky od pořadatelů: Jarda, Jiřka, Monika W., Matěj Ch. ...Monika W.

04.05.2024   

6.kolo Východočeského poháru 2024. Slunné, ale větrné počasí přivítalo 1.května závodníky v Terezíně u Rudníku, kde  pořadatelé z TJ Lokomotiva Trutnov připravili další závod Východočeského poháru. Krátká trať se běžela na mapě LÁZNĚ FOŘT. Zvlněný podhorský les s různou průběžností, místy podrostlý kopřivami a ostružiním. Četné hustníky a paseky dělaly terén často nepřehledný.

Naše medailová umístění: 1.místo Zdeněk B. (T), 2.místaZuzka N. (D21C), Jiřka K. (D70C), Zdeněk Z. (H45C), 3.místaMonika P. (D35C), Eva H. (D65C). Další výsledky jsou v ORISu. Foto od pořadatelů: Ydenek, Jirka s Tedíkem, Monika W., Monika W.2Zuzka, Čenda 1, Čenda 2, Eva,      ...Jiřka

 

 

 

03.05.2024   

Začaly závody Žebříčku B-Čechy 2024. První dva se běžely 27. a 28. dubna, centrum bylo v Tužíně. Sobotní klasiku připravili pořadatelé ze Sportcentrum Jičín na mapě KUMBURK a nedělní krátká trať se běžela na mapě BÍLKŮV MLÝN. Obě mapy zobrazovaly středně kopcovitý terén, vegetačně různorodý, místy kameny, skalky i prudké svahy. To vše prověřilo závodníky po všech stránkách. Sešlo se jich tady téměř 1600.

I my jsme byli v plném počtu, vždyť to bylo za „humny“. V sobotu byli nejlepší: Jarda K. - 2.místo v H70B a Matěj Ch. 3.místo v H20B. V neděli úspěch Matěj Ch. zopakoval, byl opět 3. Výsledky najdete v ORISu (sobota, neděle). Foto od pořadatelů: Móňa P., Monika W., Matěj Ch., Filip F.  A pár fotek od Čendy je v galerii. ...Jiřka

 

 

 

23.04.2024   

4.a 5. kolo Východočeského poháru 2024 se běžely v sobotu 20.dubna. Počasí tentokrát závodníkům nepřálo, byla zima. Dopoledne se běžela ve Vřesníku krátká trať. Pořadatelelé ze Sportovního klubu Studenec ji připravili na mapě SKALKY (1:10000). Ta zobrazovala typický podkrkonošský les se středně hustou sítí komunikací, středem procházel prudký svah s občasnými kameny a skalkami. Dorazilo téměř 900 závodníků. Pořadatel trochu podcenil vodovzdornou úpravu map, a tak se závodníkům na delších tratích po proběhnutí silnou dešťovou přeháňkou tisk z mapy ztrácel. Z nás byla nejlepší Eva H. - 2.místo v D65C. Dobře běžel i Zdeněk Z.- 3.místo v H45C. Výsledky zde. Odpoledne se běželo v Novém Bydžově Mistrovství východočeské oblasti ve sprintu. Pořadatelem byla TJ Jiskra Hořice. Mapa DYCKY BYDŽOV (1:4000) zobrazovala městskou část s přilehlými parky. Počasí se zlepšilo, sice svítilo sluníčko, ale bylo velice chladno. I někteří z nás patřili k 650ti závodníkům, kteří sem dorazili. Vítězství v kategorii H20C vybojoval Standa N.Jarda K. obsadil 2.místo v H70C a Jiřka K. byla v kategorii D70C 3. Ostatní výsledky jsou zde. ..Jiřka

 

14.04.2024   

3.kolo Východočeského poháru 2024 pořádala v sobotu 13.dubna TJ LOKO Česká Třebová. Centrum bylo v areálu PEKLÁK. Klasická trať se běžela na stejnojmenné mapě v měřítku 1:10000 pro všechny kategorie. Na start se stoupalo nahoru po sjezdovce. Terén byl kopcovitý s hustou sítí komunikací a cyklostezek. V lese byla rozmanitá vegetace, oplocenky a místy podrost snižující průběžnost. Pěkné centrum a krásné počasí – no prostě pěkné závody.

A co my? Tentokrát se podařilo Jiřce K. vyhrát kategorii D70C a Jarda K. (H65C) obsadil 3.místo. Ostatní výsledky najdete ZDE. ...Jiřka

 

14.04.2024   

2.kolo Východočeského poháru 2024 se běželo 6.dubna v Borohrádku. Závod na klasické trati připravila OK Lokomotiva Pardubice. Pěkné počasí přilákalo téměř tisícovku závodníků. Běhalo se na mapě HEJDŮŠEK, ta zobrazovala rovinatý les s hustou sítí komunikací. Les byl porostově různorodý, místy se sníženou průběžností. Byla tam i řada vodotečí, potoků a místy i bažiny.

Z našeho klubu nás zde závodilo osmnáct. Nejlépe běžela Monika P. (1.místo v D35D). Dále jsme získali dvě druhá místa – Jirka N. (H45C) a Jarda K. (H65C). Jiřka K. (D70C) obsadila 3.místo.

Ostatní výsledky jsou ZDE. ...Jiřka

07.04.2024   

Velikonoční soustředění 28. - 31. března 2024. I tentokrát jsme využili možnosti společného soustředění s OK Jilemnice. Poučeni z minulého roku, kdy nám nasněžilo, bylo soustředění situováno na jih. A tak jsme běhali v prostorách Českého krasu a bydleli v kempu v Řevnicích. Pro dvě skupiny – žactvo a dorost – připravil Matěj Hrouda různé tréninky na mapách, které jsme měli k dispozici. A tak si všichni vyzkoušeli hvězdici, kolotoč, vrstevnice, linii, okruhy, kombotech, middle, krátkou trať i klasiku. Soustředění bylo zakončeno tradičními štafetami. Počasí bylo pěkné, téměř bez deště, ráno chladno a odpoledne teplo. Jen viditelnost nám kazil písek ze Sahary. Žactvo si užilo i výlet. Fota jsou ZDE. ...Jiřka

01.04.2024   

KWAK  CZECH O-TOUR 2024. Pořadatelem tohoto seriálu závodů je Český svaz orientačních sportů. První dva závody byly sprinty, které se běžely v neděli 24.března v Milovicích. Centrum bylo v zábavním parku Mirakulum. Tyto závody si vybrali i naši junioři. Matěj Ch. a Filip F. běželi kategorii H21E, Standa N. a Tomáš T. si zvolili kategorii H21A. 

A jak to dopadlo? V H21E si kluci měřili své síly i s těmi nejlepšími orientačními běžci z České republiky, přesto nebyli zdaleka poslední. V H21A se dopoledně klukům dařilo – Tomáš obsadil 3.místo a Standa 4.místo. Odpoledne se závod podařil opět Tomášovi, který obsadil 5.místo. Standovi se závod tentokrát nepodařil. 

Na výsledky se můžete podívat ZDE (E1) a ZDE (E2). ...Jiřka

31.03.2024   

Jarní pohár se běžel 23.března ve Vysoké n. Labem. Závod byl zároveň 1.kolem VčPo 2024. Pořadatelé z OK99 Hradec Králové připravili závod na klasické trati na mapách BUČINA (1:15000 pro kategorie DH18 a DH21) a U KŘÍŽE (1:10000 pro ostatní kategorie). Rychlý terén s malým převýšením, hustou sítí komunikací, vodotečí a vegetačními detaily. Díky tomu byly tratě poměrně dlouhé.

Naše závodnice Zuzka N. (D21C) a Eva H. (D65C) vyhrály své kategorie. Ivana K. obsadila 3.místo v kategorii D45D a Jiřka K. skončila v nově zavedené kategorii D70C na 4.místě. Na ostatní výsledky se můžete podívat ZDE a TADY je i pár fotek. ...Jiřka

18.03.2024   

JARNÍ SKÁLY. 16.března se běžel první závod sezóny orientačního běhu 2024. Atraktivní prostředí v okolí hradu Kost přilákalo téměř tisícovku závodníků. Nechyběli jsme ani my. 

Pořadatel SOK TJ Turnov připravil již tradičně závod na klasické trati s centrem u hotelu Podkost. Běhalo se na mapě KOST-JIH. Závodníky čekal mapově obtížný terén s pískovcovými skalami. A počasí bylo vskutku aprílové. Sluníčko střídaly prudké lijáky s kroupami, naštěstí bylo docela teplo.

Z našich závodníku si s tím nejlépe poradili Jarda K. (2.místo v H65 ), Filip A. (3.místo v H35) a Jirka N. (5.místo v H45). Výsledky jsou v ORISu. ...Jiřka

17.03.2024   

Mapová příprava. V neděli 3.března jsme zahájili mapovou přípravu účastí na závodě v rámci Zimní hradubické ligy, který  pořádal OK Slavia Hradec Králové v Libčanech. Běžela se krátká trať na mapě LIBČANSKÁ DUBINA (1:10000). Les byl rovinatý, převážně dobře průběžný, ideální pro první mapový trénink po zimní přestávce. Přesvědčili jsme se, že práci s mapou stále umíme. Výsledky jsou v ORISu.

Mapová příprava pokračovala 9.března v Kramolně, kde jsme se přidali k třetímu kolu náchodských zimních tréninků. TJ Start Náchod připravil pěkný závod na krátké trati včetně zázemí, které bylo vzhledem k chladnému počasí příjemné. Běhalo se na mapě KRAMOLENSKÉ LOMÍKY (1:7500), která zobrazovala náhorní plošinu s množstvím cest a řadou terénních útvarů – lomečky, jámy. Také zde byla řada oplocenek. Čtyři tratě různých úrovní – každý si vybral. Výsledky jsou v ORISu. A pár fotek: Matěj Ch., Jarda.  ...Jiřka

11.02.2024   

Pololetky na horách. Vzhledem k pozdnímu termínu jarních prázdnin v okresu Jičín, zvolili jsme pro zimní pobyt na horách pololetky. Na chalupu jsme vyrazili ve čtvrtek 1.února dopoledne. Tentokrát jsme šli pěšky a vše vynesli na svých zádech. Společné byly pouze obědy, snídaně a večeře si každý zajišťoval ze svých zásob. Odpoledne jsme šli na lyže, podmínky byly dobré. Lyžování bylo individuální, jedinou podmínkou bylo vždy minimálně ve dvojici. Večer na chalupu dorazila skupina žáků z Lokomotivy Pardubice, kteří zde měli soustředění. Na 2.únor byla byla předpověď počasí v rámci možností příznivá, a tak jsme vyrazili na celodenní výlet. Největší jeli s Jardou – Klínovky, Rennerovky, po Krkonošské magistrále na Lesní a přes Liščí horu na Chalupu na Rozcestí a zpět. Druhá skupina zpočátku kopírovala výše uvedenou trasu, ale u Rennerovek odbočili směr Dvorská bouda, Chalupa na Rozcestí a pak na Výrovku. Třetí skupina jela přímo na Výrovku a zpět. 3.února se počasí zhoršilo a pršelo. Přesto jsme lyžovali, někteří šli i dvakrát. Neděle 4.února byla už jen ve znamení deště. To jsme lyžování vynechali. Na programu byl pingpong, úklid chalupy a sestup do Špindlu, kam pro nás přijel Karel s mikrobusem. Byli jsme jako vodníci – mokří od ucha k patě. Pár fotek najdete ZDE. ...Jiřka

11.02.2024   

Tady je nová termínovka od Jardy na jaro, léto 2024.

01.02.2024   

Gruzie 2023 - Čau v létě jsme s Filipsem podnikli výpravu do Gruzie. Já konečně dodělal fotky. Kdo chcete mrkněte na galerku. Je to tam ještě malebný, divoký a dobrodružný. Doporučujeme. ..Čenda

Čenda & Ydenek
Sponzoři: